Cuma, Aralık 18, 2009

taşınma

8.kat tuşuna bu sefer dalgın ve uzun bastı.Kafasında başka birşey vardı ama hatırlayamadı.Emlakcıdan emanet aldığı, anahtarı deliğe yerleştirirken buruk bir şeyler yaşadı.Yaz ayları geldi aklına.Evin kokusu.Havasız kalırdı çoğu zaman, ilk hareket kocaman pervazı açmak, sanayi sitesine doğru bakmak olurdu.Dumanı tüten işletmeler hep ilgisini çekerdi.Köhne, darmadağınık sanayi tesislerini anlamaya çalışır, her daim takdir ederdi.Alman disiplini ile yapılmış devasa fabrikaları sevmezdi.Fazla robot, fazla mekanik gelirdi gözüne.Aynanın karşısına gelmişti bunları düşünürken.Kısa süre kalmıştı evinde.İlk taşındığında tam tersini düşünürken planlar değişmişti.
Küçük bir tesadüfle basladı hersey.Mevsimlerden bahardı ve kuraklık yoktu o sene. Yeni yeşeren herşeye izin vardı. Kocaman kalabalık bir sehirde, serin bir vakitte, herkesin gittigi bir mekanda sohbet ediyorlardı.Yeni bir yüz vardı karşısında ve anlamaya çalışıyordu. Rahat biriydi genelde ama bazen heyecanlanıp ne söyleyeceğini unutuyordu.Sigara yaktı bir tane daha. Etrafı olup biteni süzdü. Müziği dinleyip kalktılar. Yine kalabalık içersine girildi.Adımlarını ona göre ayarladı. Başka bir yere davet edilmişti.Hemen bitmemişti. Bitse taşınma başlamayacaktı.
Masa, koltuk, buzdolabı, tv ve yatak yeterli. Küçücük evi kolayca doldurdu. Birkaç küçük eşya lazımdı, ama erteledi. Evin içinden ziyade kalbi dolup taşıyordu o günlerde...

Hiç yorum yok: